Středa 18. července 2018, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

Silný vítr zaměstnává hasiče na Vysočině celý den

Od sedmé hodiny ranní do čtvrté hodiny odpoledne zasahovali hasiči na Vysočině v souvislosti se silným větrem u 54 událostí. Nejčastěji vyjížděli ke stromům, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

Nejvíce událostí evidujeme na Havlíčkobrodsku (18 ) a Jihlavsku (17). Naopak na Třebíčsku musely jednotky požární ochrany v souvislosti s větrem zasahovat pouze třikrát.

Stromy z komunikací odstraňovali hasiči na Havlíčkobrodsku například u Jitkova, Skuhrova, Světlé nad Sázavou nebo Vilémovic. Na Jihlavsku zasahovaly jednotky u popadaných stromů například u Brtnice, Luk nad Jihlavou, Telče nebo Dobronína.

Nejvíce událostí, více než tři desítky, jsme zaznamenali mezi 14:00 až 16:00 hod. Všechny události se zatím obešly bez zranění osob.


Od 16:00 hod do 18:00 hod vyjely jednotky požární ochrany v našem kraji k dalším dvěma desítkám událostí v souvislosti se silným větrem. Celkový počet událostí se tak od rána vyšplhal na 74. Nejvíce událostí stále evidujeme na Havlíčkobrodsku (27) a Jihlavsku (25). V průběhu uplynulých dvou hodin hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

V odpoledních hodinách zasahovali hasiči také v lesoparku Heulos v Jihlavě, kde došlo vlivem silného větru k pádu několika stromů. V souvislosti s tímto zásahem žádáme občany, aby při vstupu do parku a pohybu v něm byli maximálně opatrní a obezřetní. Kvůli bezpečnosti občanů byly také v lesoparku některé cesty zcela uzavřeny.

kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet
Banner Holík OK