Úterý 28. listopadu 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Nošovicích se srazil vlak s tahačem

Ve čtvrtek 25. 1. 2007 se v Nošovicích na Frýdecko-Místecku srazil na železniční vlečce do pivovaru Radegast vlak a tahač s návěsem na svoz stromů. Vykolejil jediný vůz, který táhla motorová lokomotiva, ve vlaku byl zraněn posunovač.Na operační středisko hasičů oznámili srážku zaměstnanci Českých drah. Na místo ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice ve Frýdku-Místku, mezitím byli informováni hasiči Českých drah, Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba.

Hasiči zajistili místo nehody, poskytli zraněnému posunovači předlékařskou pomoc a po příjezdu sanitky jej předali rychlé záchranné službě.

Podle dostupných informací nákladní auto bez nákladu, které sváží beskydské dřevo, narazilo do zadní části vagonu vlaku, který právě na železniční vlečce couval. Posunovač má mj. rozbitou hlavu a nos, ale úplně přesný rozsah jeho zranění hasiči neznají. Z tahače uniklo a vpilo se do náspu kolejí ještě před příjezdem záchranářů zhruba sto litrů nafty.

Místo zásahu bylo po poledni předáno hasičské jednotce Českých drah, která povolala z Olomouce tzv. vyprošťovací vlak. Ten přijel na místo během čtvrtečního odpoledne.

-kaw-

Zdroj:
por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet