Středa 29. listopadu 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár interiéru osobního auta v Uherském Brodě

Dne 26. 1. 2007 v 11:12 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta. Na místo vyjela jednotka z Uherského Brodu s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že před garáží rodinného domu došlo k rozsáhlému požáru osobního auta zn. Alfa Romeo.

Před příjezdem hasičů se snažil požár auta uhasit jeho majitel, ale nebyl úspěšný. Požár se začal rozšiřovat v interiéru vozu a k plamenům se mu nepodařilo dostat. Majitel si sám nemohl rychle přivolat pomoc hasičů, protože svůj mobilní telefon měl v tu chvíli uvnitř auta. Událost tak byla na tísňovou linku nahlášena až jeho sousedem a s časovým odstupem.

Hasiči přijeli na místo do pěti minut, ale auto už bylo téměř celé v plamenech. Po rozvinutí vysokotlakého vodního vedení byl požár lokalizován a uhašen. Hasičům se podařilo zabránit jeho rozšíření na rodinný dům. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Majitel auta uvedl, že se chystal do zaměstnání, vozidlo nastartoval a vyjel před garáž. Tam nechal vozidlo odstavené se zapnutým motorem a vrátil se do domu pro další věci. Po velmi krátké chvíli se k autu vrátil a uviděl kouř u zadního kola. Běžel zpět do domu, kde si vzal kbelík s vodou a snažil se zvenku požár kolem kola uhasit. Ani opakovaný pokus však nebyl úspěšný, protože hořelo uvnitř vozu a voda se k plamenům nedostala.

Plameny se začaly postupně šířit v interiéru auta a uvnitř ponechaný mobilní telefon mu znemožnil zavolat hasiče. Požár zničil značnou část vozu a napáchal škody za nejméně 10 000 Kč. Příčinou vzniku požáru byl zkrat na elektrickém silovém kabelu autobaterie. Ta je umístěna v zadní části auta a kabel se léty prodřel o karoserii.

mjr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet