Úterý 23. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje i v roce 2016 ovládl jihočeský Memoriál plk. JUDr. Josefa Blažka

V Českých Budějovicích proběhl 2. června 2016 další ze závodů „Českého poháru ve dvojboji“. Stejně jako loni dnešní závod, který se koná jako memoriál zesnulého krajského ředitele HZS Jihočeského kraje plk. JUDr. Josefa Blažka, jednoznačně ovládl Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje.

Desátý ročník soutěže se konal tradičně na stadionu Sportovního klubu policie Jihočeského kraje na Jiráskově nábřeží, kde sportovci celý den soutěžili v běhu na 100 metrů s překážkami a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku.

V obou disciplínách byl z téměř devadesáti závodníků z celé České republiky nejlepší ústecký Jakub Pěkný, který v běhu na 100 metrů zvítězil s časem 16,01 s a na věži dosáhnul vítězného času 13,98 s. Součtem těchto časů – 29,99 s – se pak stal vítězem celkového dvojboje. Druhý skončil Milan Netrval z HZS Plzeňského kraje s celkovým časem 31,39 s a pohár pro třetí místo si opět do Plzně odvezl David Dopirák za čas 31,71 s.

Mezi závodníky nad 35 let byl nejlepší Hons Lukáš 32, 59 s. Zcela jistě stojí za zmínku, že jeho čas byl 7. nejlepší v hlavní kategorii závodníků pod 35 let.

Nejlepšími z jihočeských hasičů byl na 5. místě Ivan Pěnča z územního odboru Strakonice s časem 32,38 s a Jan Ježek, který skončil na 8. místě za celkový čas 32,61 s. Je nutné doplnit, že strakonický Ivan Pěnča vystoupal na věž za čas 15,13 s, což znamenalo vylepšení jeho osobního rekordu.