Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči z HZS Jihomoravského kraje soutěžili v disciplínách požárního sportu ve Slavkově u Brna

V sobotu 22. června 2013 soutěžili hasiči šesti Územních odborů Jihomoravského kraje v disciplínách požárního sportu ve Slavkově u Brna.

Soutěžní družstva ze všech okresů Jihomoravského kraje se utkaly v požárním útoku a v běhu na 100 metrů s překážkami. Vedení soutěže po nočním dešti rozhodlo, že pro nezpůsobilý terén zruší štafetu 4×100 metrů.

První disciplínou soutěže byl požární útok, který je označován jako královská disciplína. Nejrychlejší družstvo z Územního odboru Blansko zvládlo útok za 26,45 sekund. Druhou disciplínou byl běh na sto metrů s překážkami jednotlivců. Nejrychleji tuto dráhu s bariérou a kladinou zvládl, i se spojením hadic a připojením k rozdělovači, Jaroslav Zhoř z ÚO Blansko. Po sečtení nejlepších šesti časů jednotlivců v družstvech bylo opět nejlepší družstvo reprezentující Blanensko.

V soutěži vyhrálo družstvo Územního odboru Blansko, druzí skončili závodníci z ÚO Znojmo. Na třetím místě se umístilo družstvo z Vyškova, které bylo o 2,54 sekundy rychlejší v požárním útoku před Územním odborem Břeclav.