Pátek 19. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Železným hasičem na Dílích se stal Radek Man z Nevřeně

Sbor dobrovolných hasičů Díly pořádal TFA – I. ročník Železného hasiče. Soutěže se celkem zúčatnilo na třicet závodníků z různých sborů. Jako první startovala kategorie ženy, které měli ulehčenou trať oproti mužským kategoriím, nejrychlejší byla Markéta Hrubá z SDH Postřekov.

V kategorii muži do 30 let zvítězil Radek Man z SDH nevřeň, druhý skončil Martin Schleiss z SDH Pasečnice a na třetím místě se umístil Roman Petrás z Nevřeně. V kategorii muži nad 30 let zvítězil Jaroslav Klička z Kolovče následován Martinem Krejčím z SDH Tachov a třetí skončil Martin Rozhon z SDH Poběžovice.

Závodníci na pokyn startéra roztáhly do svahu dvě nezavodněná hadicová vedení B (ženy jen jedno), dále smotali dvě hadice B (ženy jen jednu), provedli 80 úderů do hammerboxu (ženy 40 úderů), přelezli dvoumetrovou barieru (ženy metr a půl vysokou kozu), vytáhli dvě 25kg závaží (ženy jedno 20kg), přenesli figurínu vážicí 85 kg na vzdálenost 15m (ženy pneumatiku s diskem), následoval přenos 25kg kanystrů (ženy 15kg kanystry) a při poslední disciplíně závodník posunul zvaží po kolejnici.

Celá trať měřila kolem 250 metrů, závodníci i přes velké horko celou absolvovali v plné zásahové výstroji a dýchacím přístrojem na zádech.