Čtvrtek 20. září 2018, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

Žena ukončila svůj život skokem do řeky

Dnes, 4. března 2007, byla krátce před osmou hodinou ranní ohlášena na operační středisko HZS LK žádost o záchranu ženy z řeky Nisy. Podle svědkyně skočila žena v Liberci v ulici Na Rybníčku do řeky a začal ji odnášet silný proud.

Dnes, 4. března 2007, byla krátce před osmou hodinou ranní ohlášena na operační středisko HZS LK žádost o záchranu ženy z řeky Nisy. Podle svědkyně, která událost ohlásila, skočila žena v Liberci v ulici Na Rybníčku do řeky a začal ji odnášet silný proud. Operační důstojník povolal k řešení události profesionální jednotku ze stanice Liberec a dobrovolné hasiče z Růžodolu, Stráže nad Nisou a Machnína.

Hasiči po příjezdu na místo události začali prohledávat koryto řeky. Vzhledem k tomu, že proud byl v Nise velmi silný, rozhodl velitel zásahu o vybudování norné stěny před jezem v Machníně. Hasičům se ženu podařilo objevit v půl deváté v ulici Norská, kde ji vytáhli z řeky. Záchranáři ZZS zahájili okamžitě oživovací pokusy, ale ženě se již život nepodařilo navrátit. Podle svědků se jednalo o ženu ve věku okolo padesáti let, která pravděpodobně žila bez trvalého přístřeší.


Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Ilustrační foto: www.hasici-teplice.cz
Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK