Středa 29. listopadu 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Bruselský ostrý střet hasičů s policisty

V době konání setkání českých hasičů a policistů na pražském Výstavišti proběhla demonstrace belgických hasičů v Bruselu za účelem obdobných věcí jako v ČR. V Belgii však hasiči s policisty bojovali na ulicích proti sobě.

Dle belgických agentur se na pokojné demonstraci za lepší pracovní podmínky – dřívější odchod do penze, lepší úrazové pojištění, vyšší mzda o zhruba 250 Euro atd., sešlo cca 3000 profesio­nálních hasičů z celé Belgie. Z původního pokojného protestního pochodu se však nakonec stala ostrá bitva mezi hasiči a policisty, kteří jim chtěli zabránit za pomoci zátaras pokračovat dále v průvodu. Hasiči se snažili několik hodin vyjednávat o umožnění průchodu, bohužel však neúspěšně. Z jejich strany tak následně došlo k pokusu o proražení policejního zátarasu. Tím byla odstartována bitva mezi hasiči a policisty. Policie použila proti hasičům vodní děla, ti pak po policistech pěnové a vodní proudy. Z hasičského tábora při vzniknuvším chaosu rovněž přilétlo na policisty dle informací množství dlažebních kostek, částí výzbroje, prázdných hasících přístrojů. Kdyby však došlo na obou stranách jen k promočení vodou po vzájemných útocích. Po demonstraci skončilo šest osob v nemocnici, tři policisté se zraněním v obličeji po zásahu od hozených předmětů a tři hasiči, z nichž jeden spadl z požárního automobilu a přivodil si zlomeninu žeber.

Že se jednalo o opravdu ostrý střet kompletně vyzbrojených hasičů a policistů, dokazuje video na této webové stránce: http://www.20min.ch:80/…ory/24128353

Info a foto: BWA s použitím Reuters, iDNES, bleskovky, Brandweer Brusel

-wap-

PS: Tato ,,akce" ukázala, že to s hasiči není špatné jen u nás… Vzpomeňme na francouzské protesty či britskou stávku, ona hasičská demonstrace před několika lety v Berlíně také nejde zapomenout.
Sdílet