Čtvrtek 20. září 2018, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner scott OK

Rušný víkend na Královéhradecku

Požár zahradní chaty, který byl úmyslně založen, tragické následky pracovního úrazu při obsluze stroje, mladá žena sražená projíždějícím osobním vlakem a náraz osobního automobilu do stromu.

Územní odbor Náchod

Žena zemřela na následky pracovního úrazu

K tragické události došlo v pátek (2. března 2007) kolem sedmnácté hodiny v gumárenské firmě Rubena v Náchodě. Zaměstnankyně firmy se při obsluze stroje ve výrobní hale nešťastně zachytila do výrobního stroje. Ruka ženy se dostala do nabalovacího stroje a způsobila jí těžká zranění, kterým na místě podlehla. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda, kteří museli ženu ze stroje vyprostit. Případ šetří Policie ČR.

Územní odbor Trutnov

Chatu někdo úmyslně zapálil

Požár zahradní chaty likvidovali v sobotu (3. března 2007) ráno hasiči v obci Jívka na Trutnovsku. Požár byl na tísňovou linku hasičů ohlášen v 06:52 hodin a na místo postupně vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Jívky a Radvanic.

V době příjezdu první jednotky na místo byla již celá chatka v plamenech. Hasiči zlikvidovali požár během několika minut. Požár byl podle vyšetřovatele hasičů založen úmyslně neznámou osobou, která vnikla do nezajištěné chaty a manipulací s otevřeným ohněm způsobila požár. Hmotná škoda byla majitelem chaty odhadnuta na 50 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Foto: HZS Královéhradeckého kraje – stanice Trutnov

Hradec Králové

Vlak usmrtil mladou ženu

Profesionální hasiči z Hradce Králové a hasiči HZS podniku České dráhy Hradec Králové byli v neděli (4. března 2007) po osmé hodině ráno přivoláni k tragické nehodě na železničním přejezdu za hypermarketem Tesco v části Borovinka v Hradci Králové. Osobní vlak zde srazil mladou ženu, která svým zraněním na místě podlehla. Jednotky zajistily místo události a spolupracovaly s Policií ČR. Případ šetří jak Policie ČR, tak České dráhy.

Územní odbor Náchod

Automobil po nárazu do stromu skončil na střeše

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli 4. 3. 2007 v 17:31 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla na silnici č. 285 u Nahořan. Řidič osobního vozidla nezvládl řízení a narazil do stromu. Vozidlo skončilo po nehodě na střeše. Jedna osoba utrpěla zranění lehčího charakteru. Jednotky provedly u vozidla protipožární opatření a zajistily vozidlo proti požáru. Následně ho hasiči převrátili zpět na kola. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: SDH Nové Město nad Metují)

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje

-wap-
Sdílet
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK