Úterý 5. prosince 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dvě noční těžké nehody na Zlínsku

Nejprve havaroval včera, 13. 3. 2007, u Chvalčova Renault Megane, jeho řidič byl velmi těžce zraněn, utrpěl amputaci ruky, nedlouho poté byla hasičům ohlášena další dopravní nehoda, tentokrát Škody 120 v Luhačovicích.

Dne 13. 3. 2007 ve 23:00 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii auta u Chvalčova.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Bystřice pod Hostýnem s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k těžké havárii osobního auta zn. Renault Megane.

Řidič havaroval čelně do vzrostlého stromu a odrazil se zpět na silnici. Po nárazu byl řidič velmi těžce zraněn a utrpěl amputaci ruky.

Hasiči přijeli na místo jako první a okamžitě začali poskytovat zraněnému první pomoc. Prohlídkou místa nehody nalezli hasiči oddělenou ruku a vyloučili v okolí další možné zraněné. Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby byl muž předán lékaři a následně putoval do nemocnice.

Hasiči zajistili vůz proti případnému požáru a dalšímu úniku provozních kapalin. Uniklé oleje byly zasypány sorbenty. Průjezdní silnice byla po havárii zablokovaná a po zadokumentování nehody byl vrak vozu odtažen. Hasiči vyčkali do příjezdu odtahové služby a vůz naložili k odvozu.

Dne 13. 3. 2007 ve 23:11 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii auta v Luhačovicích.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Luhačovic s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k vážné havárii osobního auta zn. Š 120.

Mladý řidič nezvládl jízdu a narazil do betonového sloupu elektrického vedení. Sám řidič zůstal po nárazu zaklíněn uvnitř vozu a musel být vyproštěn až hasiči pomocí speciálního hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po odstřižení sloupku auta a dveří bylo uvolněno sevření a řidič byl vytažen ven. Mladík byl přenesen na vakuová nosítka a dopraven do vozidla Zdravotnické záchranné služby. Při havárii utrpěli lehčí zranění i jeho tři spolujezdci, kteří byli ošetřeni nebo prohlédnuti na místě lékařem.

Hasiči zajistili vůz proti požáru a úniku provozních kapalin. Po dobu zásahu složek Integrovaného záchranného systému byla omezena průjezdnost dopravy.


mjr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-wap-
Sdílet