Sobota 2. prosince 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár rekreačního stavení

Dnes, 14. března 2007, ve 14:00 hod. přijalo operační středisko HZS LK hlášení o požáru rodinného domu s hospodářskou částí v Dehtárech poblíž Českého Dubu. Na místo události byla vyslána jednotka HZS Libereckého kraje a dobrovolní hasiči z několika jednotek.

K případu vyjela jednotka z hasičské stanice Liberec a dobrovolní hasiči obcí Český Dub, Hodkovice nad Mohelkou a Světlá pod Ještědem–Rozstání s pěti automobilovými cisternami.
Po příjezdu na místo požáru hasiči zjistili, že je hospodářská část již celá v plamenech, a proto se rozhodli nechat ji pod kontrolou vyhořet. Hasiči se soustředili na ochranu obytné části domu a okolní zástavby vodními proudy. Požár se podařilo hasičům dostat krátce před patnáctou hodinou pod kontrolu. Voda pro hasební zásah je doplňována čerpadly z místního potoka.
Podle vyšetřovatele příčin požárů HZS LK je požárem zatím zcela zničena stodola, střecha a půdní prostory obytné části a některé pokoje v prvním patře objektu. Vyšetřování příčiny vzniku požáru bude probíhat ve spolupráci s Policií ČR po ukončení hasebního zásahu.


por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí HZS Libereckého kraje

Ilustrační foto: www.mvcr.cz

-wap-
Sdílet