Pondělí 29. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vítězem Českého poháru v požárním dvojboji Jakub Pěkný z Ústecka

Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje se stal celkovým vítězem letošního ročníku Českého poháru v (požárním) dvojboji. Poslední z pěti závodů se konal v pátek 13. 9. 2013 v Ostravě-Porubě, který také vyhrál. Zástupce HZS Moravskoslezského kraje Pavel Maňas v Českém poháru obsadil stříbrnou příčku. Bronz si z Ostravy odváží Milan Netrval z HZS Plzeňského kraje.

Požární sportovci z HZS Moravskoslezského kraje ještě obsadili pátou až sedmou příčku Českého poháru – Pavel Krpec, Karel Ryl a Jakub Arvai. Jednotlivá kola viděla Plzeň, Hranice, České Budějovice, Hradec Králové a Ostrava.

Šlo o dvojboj ve dvou individuálních disciplínách klasického požárního sportu. Tvoří jej běh na sto metrů s překážkami a výběh do čtvrtého patra cvičné věže pomocí žebříku.

Jakub Pěkný zvítězil i v dnešním pátém závodě ČP ve dvojboji. Druhé a třetí místo si z bedny odnesli dva zástupci HZS Moravskoslezského kraje – Karel Ryl a Pavel Maňas.