Sobota 20. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

MS hasičů v cyklistice se koná letos ve Španělsku, máme již první zlatou medaili

První den šampionátu MS hasičů v cyklistice byl zahájen závodem horských

kol. Hned v úvodu šampionátu jsme se dočkali vynikajícího úspěchu. Adam Kauer z HZS podniku ArcelorMittal Ostrava se stal Mistrem světa v kategorii Elite. V těžkém závodě si pro prvenství přijel naprosto suverenním způsobem.

Druhý den MS hasičů v cyklistice proběhla časovka, které se zůčastnili dva účastníci výpravy ČR. Petr Baran z SDH Stará Bělá vybojoval druhé místo 50–55 let, od titulu Mistra světa ho dělilo 16 vteřin. Karel Machotka (HZS MSK, stanice Ostrava-Poruba) dojel na čtvrtém místě v kategorii 30–40 let, v tomto případě chybělo na třetí místo 18 vteřin.

Silniční závod se odehrál v neděli 22.9. Dopoledne Petr Baran dojel do osmého místa. Odpoledne dojelo 5 našich závodníků v hlavní skupině. V těžkém 105 kilometrů dlouhém závodě byla průměrná rychlost 40 km/h.

Adam Kauer se s pomocí českých závodníků dostal do úniku a sahl po dalším vynikajícím umístění, bohužel se mu nepodařilo dotáhnout únik do konce.