Sobota 9. prosince 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ve skladu hořely balíky briket

Sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů dnes (22. března 2007) likvidovalo požár briket ve skladu v Újezdu u Brna. Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen v 10:18 hodin.

Na místě postupně zasahovaly profesionální jednotky hasičů ze stanic v Brně-Slatině a v Lidické a Bauerově ulici a v Židlochovicích, a jednotky SDH Sokolnice, Újezd u Brna a Žatčany.

Požár vypukl v hale o rozměrech cca 15 × 48 metrů, v níž byly místy až do výšky sedmi metrů uskladněny palety s dřevěnými i uhelnými briketami. Hasiči vzhledem k silnému zakouření skladu zasahovali v dýchací technice. Přestože oheň zasáhl jen tři balíky briket, ohnisko požáru bylo na značně nepřístupném místě a hasiči museli pomocí vysokozdvižných vozíků všechny palety ze skladu postupně vyvážet. Požár se podařilo lokalizovat v 10:18 hodin. V současné době je oheň prakticky uhašen a hasiči na větrání haly nasadili přetlakovou ventilaci, vyvážení palet s briketami ale zřejmě bude pokračovat až do odpoledních hodin. Příčinou vzniku požáru bylo samovznícení briket, škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na čtyři tisíce korun.

por. Mgr. Jaroslav Haid
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kraje

-wap-
Sdílet