Čtvrtek 29. října 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Střechu poloroubené chalupy v obci Hajnice zachvátily plameny, rozšířily se z dřevěného přístavku

K požáru roubené chalupy vyjeli v sobotu 12. října hasiči do obce Hajnice na Trutnovsku. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen krátce před třetí hodinou ráno. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnova, dále dobrovolní hasiči z Hajnice.

Při příjezdu první jednotky na místo hořela střecha poloroubené chalupy. Oheň zřejmě vypukl v zadní části chalupy v dřevěném přístavku, který byl přistavěný k obvodové stěně objektu. Plameny se následně rozšířily na střešní konstrukci chalupy a do půdního prostoru. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 03:42 hodin.

Požár zničil půdní prostor s uskladněným senem a starším nábytkem, dále byl zničen dřevěný přístavek s vybavením a došlo k značnému poškození střechy. Tu museli hasiči po uhašení rozebrat a dohasit ohniska. Celý objekt následně odvětrávali pomocí přetlakové ventilace.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun, uchráněné hodnoty na obytné části chalupy a na bytovém domě u objektu činí 3,4 miliony korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření, jednou z vyšetřovacích verzí je i úmyslné zapálení. Při požáru byl zraněn jeden z dobrovolných hasičů.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet