Středa 17. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči vyprošťovali dvě auta v tramvajovém kolejišti v Ostravě, jeden z řidičů byl po nehodě zraněn

Necelá hodinka stačila v pondělí 14. 10. 2013 dopoledne třem profesionálním jednotkám hasičů na odstranění dvou osobních automobilů – Renault Scénic a Fiat – která skončila svou jízdu frekventovanou ulicí 28. Října v Ostravě-Nové Vsi v tramvajovém kolejišti a zdržovala hlavně veřejnou dopravu. Jednoho z řidičů odvezla sanitka do nemocnice se zraněním.

Operační středisko hasičů bylo v pondělí krátce po desáté hodině informováno osobním automobilu renault Scénic v kolejišti ve směru z centra Ostravy na Porubu. Protože zasahoval do obou kolejí, musela být tramvajová doprava v obou směrech zastavena a silniční doprava v tomto úseku svedena ze dvou do jednoho pruhu na každé straně.

Po chvíli dostali hasiči informaci o druhé nehodě podobné nehodě, kdy Fiat skončil při jízdě z Poruby směrem do centra města také v kolejišti, odhadem 200 metrů od první nehody.

Na místo vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Poruba, Fifejdy a vyprošťovací Bizon ze stanice Zábřeh.

Profesionální hasiči z Fifejd a Zábřehu se pomocí Bizona postarali o Scénic, když (po vypnutí trolejí pracovníky Dopravního podniku Ostrava) jej nejprve vytáhli z kolejiště a položili na okraj silnice. Ihned přijelo vozidlo odtahové služby, na které Scénic naložili a část kolejiště zasypali sorbentem. Řidič vyvázl bez zranění.

Hasiči z Poruby na silného Bizona nečekali – tvořily se totiž stametrové pomalu jedoucí kolony aut a hlavně řada čekajících tramvají – a Fiat vytáhli pomocí navijáku cisterny a svých paží na trávu mezi silnicí a kolejištěm, aby se dalo bezpečně projíždět. Klíče od Fiatu předali strážníkům Městské policie Ostrava. Řidič Fiatu byl zraněn.

Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet