Pondělí 6. května 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči Praha – Hasiči Quebec 3:5

Tradiční jarní přátelské hokejové utkání mezi týmy hasičů Prahy a týmem hasičů z Kanady proběhlo 26. března 2007 v hokejové aréně Slavie Praha ve Vršovicích. Bohužel však téměř bez diváků, což je velká škoda.

V hledišti s kapacitou 4 000 míst se tísnilo pouze 7 diváků a jedním z nich byl několik minut i Vladimír Růžička, kapitán zlatého týmu z Nagana. Neúčast příznivců v hledišti byla však jedinou vadou na kráse tohoto střetnutí, neboť oba týmy podaly nadšený, bojovný, a přesto velmi korektní výkon.

Během zápasu došlo pouze ke třem vyloučením. Výsledek 5 : 3 pro hosty z Kanady je spravedlivý, neboť letos byli opravdu výborní a náš, na poslední chvíli oslabený tým, v závěru zápasu nestačil. Nepomohlo nám ani neplánované prodloužení, ani samostatné nájezdy. Kanaďané byli letos lepší.

Z pražských borců je třeba ocenit hlavně výkony obránců – veteránů Petra Gazura a Ládi Plavce, u soupeře střelecky zářil La Pointe, v defenzivě pak tradičně výborný Donald Briere.