Neděle 17. ledna 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár bývalé ubytovny ve Lhenicích způsobil škodu za 2,5 milionu korun

Osádky cisteren profesionálních hasičů ze stanice Prachatice a dobrovolných jednotek obcí Lhenice a Netolice zasahovaly u požáru ubytovny ve Lhenicích. Informaci o požáru obdrželo Operační středisko HZS Jihočeského kraje dvě minuty před půlnocí z pátku na sobotu.

Jako první přijela na místo netolická současně s jednotkou lhenickou. Velitel dobrovolné jednotky nahlásil na operační středisko, že se jedná o nepoužívanou ubytovnu o půdorysu 40 × 15 metrů, která je zcela zasažena plamenem. Po příjezdu profesionálů velení na požářišti převzal velitel prachatické jednotky.

Ten upřesnil, že se jedná o montovanou budovu, ve které nikdo není, která je v celkově špatném stavu a je odpojena od přívodu energií. Poté, co se u hořícího objektu propadla střecha, vyžádal si velitel další posilovou jednotku. Do Lhenic vyjela profesionální jednotka ze stanice Křemže, jejíž úkolem byla doprava vody na požářiště. Uvnitř budovy nikdo nebyl. Hasiči zároveň s hašením hořící ubytovny, ochlazovali okolní majetek.

V 2:17 hodin měly zasahující jednotky požár zcela pod kontrolou. Zásah pokračoval dohadovacími pracemi. Před 5. hodinou ranní se většina hasičů vrátila na své základny, na místě zůstala lhenická dobrovolná jednotka. Ta se u požářiště u dohašování ohnisek střídala s prachatickými profesionály a jednotkou SDH obce Netolice po celý víkend.

Zásah Operační středisko HZS Jihočeského kraje uzavřelo v neděli 20. října v 21:29 hodin. Po požáru byla vyčíslena škoda na Kč 2 500 000,–, ubytovna shořela kompletně, hodnota uchráněného majetku je nulová. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel HZS společně s Policií ČR.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet