Úterý 27. července 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Všímavost sousedů možná zachránila život majiteli, do hořícího domu v obci Brusné museli hasiči silou

Požár dvoupatrového rodinného domu v obci Brusné byl třicet minut před půlnocí oznámen na operační středisko krajských hasičů ve Zlíně.

Osm minut od vyhlášení požárního poplachu stačilo jednotce profesionálních hasičů ze stanice Bystřice pod Hostýnem, aby se dostala na místo ohlášené události. Postupně na místo dorazily také jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Holešova, Bystřice pod Hostýnem, Brusného a Prusinovic.

V době příjezdu hasičů byl požárem zasažen interiér dvou obytných místností v přízemí rodinného domu a plameny se postupně šířily do půdního prostoru a na dřevěné střešní konstrukce. Jak následně hasiči zjistili, celý dům byl uzamčen. S nasazením tří útočných proudů se hasiči vybavení dýchací technikou pustili do likvidace požáru. Pro odvětrání objektu byla použita přetlaková ventilace.

Po násilném vniknutí do objektu byl také v jedné z jeho částí nalezen majitel, který jevil známky intoxikace zplodinami hoření. Do příjezdu zdravotnické záchranné služby mu hasiči za použití kyslíkového přístroje poskytli předlékařskou­ pomoc.

Šest minut po půlnoci byl požár lokalizován. Samotná likvidace se díky postupnému dohašování ložisek hoření, odvětrávání a následnému vyklízení objektu protáhla do půl čtvrté.

Vzhledem ke zvýšené spotřebě tlakových lahví dýchacích přístrojů, bylo jejich doplnění v průběhu zásahu řešeno jednotkou ze stanice Valašské Meziříčí.

Poslední jednotka hasičů opustila požářiště po sedmé hodině ranní.

Podle prvotních odhadů byla způsobena škoda ve výši 300.000,– Kč. Uchráněné hodnoty se pohybují okolo 1 000.000,– Kč. Za příčinou vzniku požáru stojí pravděpodobně úmyslné nebo nedbalostní jednání majitele. Obě tyto verze jsou nadále prověřovány. Další posun ve vyšetřování by měla přinést výpověď majitele objektu.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet