Čtvrtek 28. ledna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Běhu na rozhlednu na Vysoké se v roce 2013 zúčastnilo 38 závodníků a závodnic

Před devátou hodinou ranní se v sobotu na do mlhy zahalenou rozhlednu u Vysoké na okrese Kutná Hora sjížděli hasiči a hasičky z několika okresů, aby zakončili soutěžní sezonu závodem v běhu na vrchol rozhledny.

Ve čtyřech kategoriích, muži bez dýchací techniky, muži s dýchací technikou, ženy bez DT a tříčlenná družstva přijelo zdolat 144 schodů ve dvou pokusech 38 závodníků a závodnic. Většina závodníků se přihlásila i do kategorie družstva, takže si rozhlednu vyběhli 4×. Ve startovním poli se dokonce mezi muži objevili dva odvážlivci, kteří se přihlásili do všech tří kategorií a tak se na vrchol během dopoledne podívali dokonce šestkrát.

Úkol je tradičně zdánlivě jednoduchý, na startovní výstřel vyběhnout resp. vysprintovat v plné hasičské výstroji, což je hasičský zásahový kabát, kalhoty, obuv, přilba, rukavice a pro nositele DT s dýchacím přístrojem s nasazenou maskou na ochoz rozhledny, kde závodník zastaví čas sešlápnutím nášlapné desky.

Soutěž družstev se pravidelně mění, pro tento podzimní běh bylo úkolem štafetově vyběhnout na rozhlednu s hasičským nářadím, což byla hadice, proudnice a rozdělovač, kdy každý závodník nesl jednu věc. Na vrcholu se jednotlivé nářadí spojilo a po té byl zastaven čas.


Muži s DT:

 1. Vlach
 2. Plodr
 3. Martínek
 4. Nekolný
 5. Bureš
 6. Vaněk
 7. Rubeš
 8. Flegl
 9. Bernard
 10. Švenka

Muži bez DT:

 1. Mrázek
 2. Švec
 3. Pajer
 4. Svoboda
 5. Plodr
 6. Kolář
 7. Drbal
 8. Krejčík
 9. Košata L.
 10. Hoskovec
 11. Vaněk
 12. Brancuzký
 13. Bečka
 14. Procházka
 15. Trunc
 16. Pavlištík
 17. Kulich
 18. Košata D.
 19. Chlumský
 20. Miksa
 21. Radoměřský
 22. Košata F.
 23. Havránek
 24. Thurich
 25. Rosecký
 26. Horák

Ženy:

 1. Štolbová
 2. Martínková
 3. Procházková
 4. Prosová

Fotogalerie na www.sdh-ndvory.com

Jaroslav Dušek
starosta
OSH Kutná Hora

Sdílet