Neděle 5. května 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Úspěšní hasiči-sportovci u hejtmana

Hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský poblahopřál ve středu 5. 4. 2007 k úspěchu hasičům z HZS MSK, kteří si přivezli pomyslné olympijské medaile ze světového klání hasičů a policistů v australském Adelaide.

Tomáš Melčák byl členem českého družstva (spolu s dalšími třemi hasiči z jiných krajů ČR), které vyhrálo zlato v královské hasičské disciplíně (štafetový běh v hasičském zásahovém obleku), v jednotlivcích byl ve stejné disciplíně třetí. Kulturista Jan Garay pak obsadil bronzovou příčku ve váhové kategorii do 80 kg (Garay je také stříbrný z mistrovství světa v kulturistice v Ostravě a hejtman kraje jej letos ocenil jako jednoho z nejúspěšnějších sportovců regionu). Oba doprovázel úspěšný trenér a předseda Sportovního klubu Hasičského sboru města Ostravy Vladimír Vysocký.