Sobota 31. října 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Noční požár v Bochoři na Přerovsku z velké části poškodil rodinný dům

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů se v brzkých ranních hodinách středy 6. 11. 2013 podílely na likvidaci požáru rodinného domku obci Bochoř na Přerovsku. Informace o neurčeném požárů, zřejmě od sklepa či kotelny v objektu, přijala linka tísňové pomoci chvíli před půl třetí ráno.

Společně s profesionální jednotkou hasičů stanice Přerov a to osádky dvou cisternových vozidel a dále ze stejného města kolegové drážní (HZS SŽDC ) a dobrovolní hasiči u požáru zasahovala také jednotka hasičů Horní Moštěnice.

Požár z dosud nezjištěných příčin se postupně od přízemní části rozšířil na větší část rodinného domku. V době vzniku v domě spala starší žena a dvě děti. Naštěstí soused slyšel podivné praskání a vzápětí zjistil co se u ulici děje, díky tomu se všichni dostali z domu včas a bez zranění.

Hasičům jejich zásah komplikoval špatný přístup do půdních prostor. Na místo byla povolána rovněž výšková technika, díky které byl proveden prostup do krytiny a následný hasební zásah. Bylo nutné k místu povolat hotovostní službu energetiků, ta odpojila přívod elektřiny pro celou ulici. Postupně poté hasiči celý objekt procházeli a dohašovali menší ohniska.

Co je příčinou vzniku požáru aktuálně šetří náš vyšetřovatel společně s Policii ČR, bude provedeno opětovné ohledání místa požářiště. Výše škody byla určena v částce 700 tis, uchráněné hodnoty jsou v řádech milionů.


Na základě informace od Policie ČR – hlídky u požářiště v Bochoři – byla dopoledne opět k místu vyslána jednotka hasičů ze stanice Přerov, došlo zde k menšímu rozhoření ve střešní části.

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet