Sobota 23. ledna 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči v jednorázových ochranných oblecích neznámou látku v Sezimově Ústí smetli a sebrali do neprodyšných obalů

Táborská profesionální jednotka byla na základě ohlášení Policie ČR vyslána do Sezimova Ústí, kde na cestě pro pěší u řeky Lužnice byla více místech nalezena neznámá sypká látka světle modré barvy.

Kromě příslušníků Policie ČR byli na místě přítomni strážníci Městské policie Sezimovo Ústí a zástupce z odboru životního prostředí Městského úřadu v Sezimově Ústí. Neznámá látka byla vysypána na šesti místech na cestě pro pěší na pravém břehu řeky Lužnice, a to v délce přibližně 100 metrů.

Hasiči oblečeni v jednorázových ochranných oblecích postupně látku smetli a sebrali do neprodyšných obalů. Mezitím hlídka Policie ČR zjistila, že tatáž látka je vysypána podél druhého břehu řeky. Zde byly nalezeny tři místa také ve vzdálenosti přibližně 100 metrů. Jednotka HZS provedla smetení látky i na levém břehu. Sebranou neznámou látku včetně kontaminované zeminy hasiči v neprodyšných obalech odvezli na stanici v Táboře, kde ji uložili do skladu nebezpečných látek.

Zároveň s likvidací látky hasiči odebrali vzorek látky do skleněné nádoby, který byl odvezen do chemické laboratoře v Kamenici. Krátce před půl pátou odpolední se pak zasahující táborská jednotka vrátila na základnu. V 17:03 hodin však vyjela tatáž jednotka k dalšímu nálezu téže látky, a to do chatové oblasti na levém břehu řeky Lužnice, Pod Pracovem.

Stejně jako v předešlém případě hasiči v ochranných oblecích sebrali modrou látku z pěti míst na lesní cestě a včetně kontaminované zeminy ji odvezli v neprodyšných nádobách na táborskou stanici. Po celou dobu sběru neznámé látky byl prostor nebezpečné zóny, který vytýčili zasahující hasiči, uzavřeny příslušníky Policie ČR a strážníky Městské policie jak pro pěší, tak pro cyklisty. Řeka Lužnice kontaminována nebyla.

Sdílet