Úterý 27. července 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při srážce osobního auta s traktorem mezi Heřmanicemi a Valdovem byli zraněni dva lidé, včetně dítěte

K dopravní nehodě osobního vozidla a traktoru došlo dnes 11. listopadu ráno na silnici mezi Heřmanicemi a Valdovem na Jičínsku. Nehoda byla na operační středisko hasičů ohlášena o půl osmé ráno. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky s jednou cisternou.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v osobním vozidle Ford Ka jela řidička se třemi dětmi ve věku tři, čtyři a třináct let. V zatáčce došlo z dosud nejasných příčin ke střetu fordu s traktorem Zetor. Jeho řidič vyvázl bez zranění. Řidička a nejstarší z dětí utrpěly zranění a byly záchrannou službou převezeny na vyšetření do nemocnice.

O zbývající dvě nezraněné děti se až do příjezdu jednoho z prarodičů postarali hasiči, kteří jim darovali hasičského maskota, plyšového dráčka Záchranáčka. Hasiči provedli protipožární opatření u osobního vozidla a odpojili autobaterii.

Po zadokumentování události Policií ČR odtáhli osobní vůz mimo silnici a traktor pomohli provizorně opravit, aby mohl odjet po vlastní ose. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet