Neděle 25. července 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Řidič havaroval do stromu a těžce se zranil. Nebyl připoután, vozidlo použil bez vědomí majitele a má zákaz řízení

Dne 16. listopadu 2013 ve 02:45 došlo na silnici II. třídy v Libranticích k vážné nehodě. Řidič (nar. 1982) nákladního vozidla zn. Opel Combo je podezřelý, že při projíždění pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy a přejel do protisměrné části vozovky.

Vozidlo sjelo do příkopu, u kterého poškodilo drátěné oplocení, dále dopravní zařízení a poté narazilo přední částí do stromu. Při nehodě utrpěl řidič těžké zranění a z místa byl převezen vozidlem RZP do nemocnice. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nebylo možné provést na místě dechovou zkoušku.

Dalším šetřením policisté zjistili, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem a vozidlo neoprávněně užíval bez svolení a vědomí jeho majitele. Lustarcí bylo navíc zjištěno, že řidič má do konce roku 2014 vysloven zákaz řízení pro motorová vozidla.

Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Na vozidle vznikla hmotná škoda ve výši cca 70 tisíc korun, na dopravním zařízení a stromě cca 5 tisíc korun.

por. Mgr. Lenka Burýšková

Sdílet