Úterý 23. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár kromě chaty zasáhl také vozidla parkující u objektu, plameny krotily tři jednotky

Tři jednotky hasičů likvidovaly v noci z pátku na sobotu 23. listopadu 2013 požár chaty a osobního vozidla v části Štěpánovsko v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen ve 23:47 hodin.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí a Třebechovic pod Orebem.

Při příjezdu první jednotky na místo byla celá chata na okraji lesa v plamenech. Oheň se navíc rozšířil i na osobní vozidlo Škoda Felicia, které stálo poblíž objektu. Druhé osobní auto stačili odtlačit od hořícího objektu majitel a jeho kamarád. Při odtahování utrpěl jeden z mužů popáleniny na nohách, ale odmítl přivolání záchranné služby. Hasiči mu drobné popáleniny ošetřili na místě události.

Ze zničené chaty zůstaly pouze obvodové zdi, které se následně zřítily. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 00:41 hodin. Během zásahu ochlazovali okolní stromy, aby se požár nerozšířil na les. Požár se podařilo úplně zlikvidovat o půl osmé ráno. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření. Hmotná škoda na objektu byla vyčíslena na 350 tisíc korun, na osobním vozidle se odhaduje na 10 tisíc korun

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet