Středa 19. září 2018, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK

Jiskry úhlové brusky stačily ke vzniku požáru, jeho lokalizace zabrala hasičům jen pár minut

To, že jiskra stačí k založení požáru je obecně známá skutečnost. Ve večerních hodinách se o tom přesvědčil i jeden z obyvatelů městské části Kroměříž – Trávník.

Jak v průběhu vyšetřování zjistili vyšetřovatelé hasičů z Kroměříže, muž v podvečerních hodinách řezal pomocí úhlové brusky kovové předměty. I když pracoval na otevřeném prostranství před obytnou dílnou, svazky žhavých částic kovu vlétávaly otevřenými vraty přímo do jejího interiéru, kde se nacházel koberec, pohovka a další zařízení z hořlavých materiálů. Po ukončení práce muž dílnu uzavřel a odešel domů. Asi po hodině a půl si občané všimli plamenů, které zachvátily jak dílnu, tak i přiléhající kurník.

Na operační středisko krajských hasičů ve Zlíně byl požár oznámen v 19:26 hodin. Bezprostředně po zpracování prvotních informací byly na místo požáru vyslány jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Kroměříže a Trávníku.

Rychlým zásahem se podařilo hasičům požár do tří minut dostat pod kontrolu a postupně ho zlikvidovat.

I když škoda na obytné dílně a kurníku sousedky byla podle vyjádření majitelů minimální, podařilo se hasičům zachránit další majetek v hodnotě asi 2 000.000,– Kč. Vzhledem k silnému větru totiž hrozilo rozšíření požáru na blízké hospodářské a obytné objekty. Zachráněn byl také malotraktor majitele.

Mimo způsobené škody připomene viníkovi jeho nedbalost také udělaná pokuta od hasičů.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #2 OK