Pondělí 26. unora 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

„Duben měsíc bezpečnosti aneb záchranářská šou“

Také HZS Libereckého kraje přispěl svou „troškou do mlýna“ při výchovně preventivní osvětové akci pro žáky 5. – 7. tříd základních škol s názvem „Duben měsíc bezpečnosti aneb záchranářská šou“.

Akce proběhla v pátek 27. dubna 2007 od 9 hodin v sálu Expo Centra Babylon.

Jako první vystoupil se svou prezentací zástupce HZS LK kpt. Ing. Radek Vojík, který děti seznámil s rozmanitou činností hasičů, jejich výstrojí, zásahovými obleky i jednotlivými typy zásahů a mimořádných událostí. Děti se měly také možnost dozvědět něco o tísňových linkách hasičů a jaké informace by měly sdělit operátorům při ohlašování mimořádné události. Poté následovala soutěž pro deset dobrovolníků v namotávání požárních hadic, která se u dětí setkala s velkou odezvou. Vítěz i jednotliví účastníci soutěže byli odměněni od hasičů drobnými dárky.

Pořadatelem celé akce byl Oblastní spolek Českého červeného kříže Liberec. Na celé akci se podílela svými prezentacemi a ukázkami také Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, OŘ Liberec Policie ČR a Městská policie Liberec.por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje

-wap-
Sdílet