Úterý 6. června 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Začala nová éra serveru POŽÁRY.CZ

Jak jistě registrujete, změnili jsme design, rozmístění reklamních bannerů, umístění sekcí v přehledném sledu, vyměnili jsme server za výkonnější, přidali diskusní fóra a další, pro Vás jistě příjemné a překvapující novinky, které v „požárním“ internetu nemají obdobu.

Teď už to je historie
První požáry.cz vznikly v únoru 2001. V té době byla podoba stránek v celku přijatelná a splňovala představy obou redaktorů a autorů projektu Martina Kavky a Radka Kislingera . Přinášel jako jediný web v této oblasti aktuální a pravidelné informace o výjezdech hasičů. Posunul prevenci požární ochrany do podvědomí novinářů a laické veřejnosti. Začal aktivně spolupracovat se serverem iDNES a třeba s deníkem Večerník Praha. Jako první web v této oblasti začal mít i zisk z reklamy, dokázal najít několik spolupracujících firem, které podporují jeho projekty. Oba redaktoři se podívali do USA měsíc po teroristických údálostech v NY. Server požáry.cz se stal asi v součastnosti nejúspěšnějším webem v PO u nás. Nebyl tu ale sám. Spolu s ním tu byl i jiný, neméně úspěšný server, prvním ve svém oboru – firefighters.cz. Je to asi nejstarší server, a tím že jako první přinášel zpravodajství i jeden z nejúspěšnějších. Dokázal „prolomit ledy“, ale hlavně na jeho úspěchy navázali i ostatní nadšenci, kteří si chtěli založit svůj hasičský web. Server firefighters.cz založil „patriot“ hasičského internetu Jirka Vítek. Další z takových úspěšných webů je i server Luboše Samce – hasičipraha.cz. Přinášel reportáže z různých akcí, články o nové hasičské technice a poměrně kvalitní fotografie Jana Kostíka. Tento server také otevřel několik zajímavých témat, o kterých psala i ostatní média. Dalším skvělým nápadem Jirky Vítka byl redlist.cz – katalog resp. vyhledávač firem, institucí, dobrovolných a profesionálních sborů a všeho o požární ochraně. Na tomto webu je asi nejnavštěvovanější diskuzní fórum v oblasti PO u nás. Dalším webem Jirky Vítka je hasič.cz. Freemailový web pro hasiče nabízí email pro hasiče a záchranáře zcela zdarma.

A co se vlastně stalo
Tyto weby resp. nadšenci, kteří je vytvářeli a z vlastních prostředků pro Vás připravovali, se dokázali domluvit a spojit síly. Všichni jmenovaní jsou teď součástí občanského sdružení TRIPOS, které se zabývá osvětou v požární ochraně a server pozary.cz je jeho pilotní a nejvýznamnější projekt. To dobré, co jste viděli na všech uvedených webech teď najdete na jednom jediném a tím i největším serveru v oblasti požární ochrany u nás. Nemusíte už brouzdat po internetu, stačí do prohlížeče zadat Vámi oblíbenou webovou adresu a dostanete se na web požáry.cz.

Co tu najdete nového
V těchto dnech máte možnost sledovat rozsáhlé zpravodajství ze všech oblastí požární ochrany. Máte možnost se zapojit do diskuzních fór. V průběhu srpna pro Vás dokončíme freemail, vyhledávač z oblasti PO, on-line sledování výjezdů hasičských jednotek a tolik navštěvované pravidelné shrnutí dne pražských hasičů. Je pro Vás také nově připravana možnost reagovat přímo na uvedený článek. Pokud se do našeho systému zaregistrujete, budete mít několik výhod. Právě možnost okamžité reakce přímo pod uvedeným článkem, možnost vytvářet a účastnit se odborných i „odlehčených“ diskuzí, okamžitý přístup k emailu, vložení inzerátu do bazaru, přidání odkazu do katalogu nebo výběr námi zasílaných novinek přímo na Váš email (tyto služby budou postupně spuštěny v průběhu srpna a září). Další novinkou je přehlednější koncepce serveru. V horní části jsou dva hlavní články, ve spodní pak ostatní sekce s posledně vloženým článkem a třemi nejmladšími. Tím se web stal opravdu přehledným a pohodlným zpravodajským serverem. Skvěle řešené fotogalerie, možnost tisku nebo poslání článku e-mailem, možnost reakce přímo na článek, atraktivní design a další možnosti dělají z tohoto webu hvězdu svého oboru. A to nevidíte do našeho redakčního systému, který je opravdu geniálním výtvorem našeho kolegy. Tento systém pro nás, ale hlavně pro Vás vymyslel Josef Pajskr.
Přejeme Vám příjemné chvíle u nového serveru POŽÁRY.CZ
Sdílet