Sobota 26. listopadu 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V obci Drahanovice shořela časně nad ránem maringotka, na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů

Ve čtvrtek 12. prosince 2013 byl v 3:32 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár maringotky na břehu rybníka v obci Drahanovice.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Drahanovic, Náměště na Hané a Senice na Hané. Hasiči po příjezdu zjistili, že celá maringotka i s přístavkem je v plamenech. Hasiči proto ihned zahájili lokalizaci požáru. Uvnitř maringotky byly nalezeny dvě propan-butanové láhve, které hasiči vynesli na volné prostranství, kde je ochladili. V průběhu likvidačních prací hasiči dohašovali ohniska a rozebírali konstrukce.

Požár dostali hasiči pod kontrolu v 3:58 hodin, likvidaci ohně hlásil z místa velitel zásahu v 4:47 hodin. Požár zničil vybavení maringotky, která sloužila jako bufet pro rybáře. Dále se přenesl na dřevěnou konstrukci maringotky a krytý přístavek (verandu). Příčina vzniku požáru je v šetření, nejpravděpodobněji se jednalo o cizí zavinění. Výše škody byla odhadnuta na 60 tisíc korun.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet