Čtvrtek 18. dubna 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár skladu odpadu

Ve středu 9. května 2007 krátce po sedmnácté hodině přijalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje hlášení o požáru odpadu v objektu v Lomnici nad Popelkou.Přidány nové fotografie

Územní odbor Semily:

Na místo byla vyslána jednotka HZS LK stanice Semily a jednotky SDH obcí Lomnice nad Popelkou, Libštát, Košťálov a Nová Ves nad Popelkou se sedmi automobilovými cisternami.

Po příjezdu hasiči zjistili, že se jedná o požár odpadu ze sběrných dvorů a průmyslové sféry, určený k termickému využití do spaloven a cementáren. Odpad byl uložený ve skladovací hale o rozměrech 100 × 30 m. K uhašení hořícího odpadu hasiči použili pět vodních proudů a následně museli hromady odpadu rozebírat a prolévat vodou. V půl osmé večer byl zásah hasičů ukončen a místo předáno majiteli objektu.

Požárem bylo poškozeno opláštění haly ze sklolaminátových vlnitých desek v délce přibližně 30 m a střecha z vlnitého hliníkového plechu o velikosti 10 m2.
Výši přímé škody na objektu stanovil vyšetřovatel HZS LK přibližně na 100 tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit majetek ve výši 4 milionů korun. Příčina vzniku požáru je momentálně v šetření. Nejpravděpodobnější verzí je nedbalost – odhození nedopalku cigarety, nebo samovznícení odpadu.

por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje

-wap-
Sdílet