Středa 20. ledna 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dobrovolní hasiči dostali od temelínské elektrárny téměř 400 tisíc korun, nakoupí za ně nové vybavení

Třináct velitelů Sborů dobrovolných hasičů a starostů obcí přijelo 20. prosince do JE Temelín. Tady převzali od ředitele elektrárny Miloše Štěpanovského šeky v celkové hodnotě 381 732 korun. Finanční podpora směřuje do zlepšení technického vybavení SDH působících v 13km Zóně havarijního plánování.

Jsem v pravidelném kontaktu se starosty obcí z našeho okolí, takže dobře vím, že hasiči jsou složkou, která je schopna rychle a účinně pomáhat při krizových situacích. Přesvědčili jsme se o tom znovu při záplavách v polovině roku. Proto jsme se, jako dobrý soused, rozhodli pomoci hasičům v obcích v našem nejbližším okolí. A v tom budeme i nadále pokračovat

řekl Miloš Štěpanovský, ředitel Jaderné elektrárny Temelín

Maximální výše podpory byla třicet tisíc korun pro jeden SDH. Díky této podpoře ČEZ JE Temelín se tak pod vánočním stromkem třinácti SDH objeví nová čerpadla, elektrocentrály, motorové pily, zásahové vybavení či sady hadic. Finanční podporu si z JE Temelín vezou SDH Předčice, Temelín, Velice, Všemyslice, Olešník, Březnice, Chrášťany, Mydlovary, Nákří, Paseky, Tálín, Zliv a Žimutice ve kterých se dohromady sdružuje 895 dobrovolných hasičů.

Rozpočty obcí jsou mimořádně napjaté, ale funkce dobrovolných hasičů je nezpochybnitelná. Zdroje na jejich fungování musíme hledat, kde se dá. Část jde z rozpočtu obcí, využíváme krajské dotace. Potřeba obnovy technického vybavení je však u sborů dobrovolných hasičů mnohem větší. Každá další pomoc je tedy velmi vítána a energetikům z ČEZ patří poděkování, že na hasiče myslí

říká starosta města Zliv Jan Koudelka jehož SDH si za získaných 30 tisíc korun pořídí dvě nové sady požárních hadic

Dobrovolní hasiči plní v naší obci zcela nezastupitelnou roli. Jsou to lidé, na které se může nejen starosta, ale každý občan v případě kritické události spolehnout. To se znovu potvrdilo při červnových povodních, kdy pomáhali, kde mohli. Letos se nám díky pomoci ČEZ podařilo ze zaměstnaneckého grantu a nyní i z této předvánoční podpory velmi významně zlepšit technické vybavení našeho SDH a pořídit i nové hadice

chválí si spolupráci s energetiky v této oblasti starosta obce Žimutice Zdeněk Šálený

Pomoc energetiků ČEZ ocenil i starosta SDH Paseky Petr Kubička:

Z Temelína vezeme třicet tisíc korun. Sdružíme ještě peníze našeho sboru i obce Paseky a zakoupíme novou přenosnou hasičskou stříkačku.“ Starostu hasičů doplnila místostarostka obce Paseky Jana Vaněčková, která je současně jednou z duší úspěšného soutěžního družstva žen. „Ve sboru hasičů u nás v Pasekách máme 55 členů, kteří postaví čtyři soutěžní týmy. Proto kupujeme novou přenosnou stříkačku se kterou budeme moci jezdit na soutěže. Ta naše současná tak zůstane čistě pro zásahy v obci. V září jsme se zúčastnili 1. Poháru ředitele JE Temelín v požárním útoku, který byl skvěle připraven ve Zlivi. Moc se nám tam líbilo a určitě se chceme dobře připravit na druhý ročník v roce 2014. Vždyť jako ženy budeme obhajovat vítězství a věřím, že naši muži uspějí lépe než letos.

Dvě nové elektrocentrály si díky třicetitisícové pomoci ČEZ JE Temelín pořídí SDH Chrášťany.

Jedna elektrocentrála bude sloužit u nás v Doubravce, druhá v Koloměřicích. Obě tyto obce byly zasaženy záplavami v roce 2002 i letos a elektrocentrály pomohou k efektivnějšímu zásahu při podobných událostech. Nám se podařilo, s velkou pomocí obce Chrášťany, pořídit vlastní požární vozidlo, máme plovoucí čerpadlo, nyní i elektrocentrálu, takže jsme nyní dobře vybavená mobilní jednotka, která tak může mnohem lépe pomoci v obci

říká spokojeně starosta SDH Doubravka u Chrášťan František Landa

Temelínky, magazín JETE

Sdílet