Úterý 28. listopadu 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Výbuch plynu v garáži zranil muže

Výbuch nahromaděného plynu ve sklepě garáže zranil muže v Mařaticích. Toho vytáhli z garáže sousedé. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem.

Dne 18. 5. 2006 v 15:12 hod. byli hasiči informováni policií o výbuchu plynu v garáži v Uherském Hradišti, Mařaticích.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve sklepní místnosti pod jednou z garáží v řadové zástavbě došlo k výbuchu nahromaděného plynu.

Při výbuchu plynu došlo ke zranění muže, který byl ven vytažen sousedy z protějších rodinných domů. Muž utrpěl zranění a popáleniny od horkých plynů při samotném výbuchu. Následně byl odvezen Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice k hospitalizaci.

Hasiči garáž i malou sklepní místnost pod garáží prohledali a nalezli dvě tlakové nádoby na 2 kg propan-butanu. Ty sloužily jako plynový vařič. Nádoby byly hasiči vyneseny ven a ochlazovány. Hasiči také změřili koncentrace plynu uvnitř místností, ale žádné hrozící nebezpečí už nebylo zjištěno.

Na místo vyjel vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště, který si místo výbuchu prohlédl. Jako nejpravděpodobnější příčinu jeho vzniku určil explozi uniklého a nahromaděného plynu v malé sklepní místnosti pod garáží. Po výbuchu nedošlo k požáru a způsobené škody nejsou nijak vysoké. Případem se zabývá policie. Samotná garáž byla využívána jako sklad a dílna. V době výbuchu zde byl umístěn pouze malý motocykl.


mjr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon

-wap-
Sdílet