Středa 17. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tři osobní automobily bouraly nedaleko obce Čistěves, mezi cestujícími byly i děti

Dnes 25. 12. 2013 krátce před desátou hodinou dopoledne došlo na silnici R35 u odbočky na obec Čistěves k dopravní nehodě tří osobních automobilů. Na místo vyjeli dvěma zásahovými vozidly profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská.

Po příjezdu na místo hasiči provedli průzkum, při dopravní nehodě se střetla celkem tři vozidla, Škoda Felicia, Škoda Felicia combi a Volkswagen Passat. Ve vozidlech jelo dohromady deset osob, z toho dvě děti.

Hasiči nejprve poskytli předlékařskou pomoc zraněným osobám, dvěma z nich nasadili krční límce. Osoby uváděly bolest na hrudi a potíže s dýcháním, jejich zranění se nicméně jevila spíše jako lehká. Na místo přijela celkem čtyři sanitní vozidla Zdravotnické záchranné služby a zraněné osoby zdravotníci transportovali na ošetření do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Hasiči odpojili autobaterie u havarovaných vozidel a zajistili je proti požáru. Po zdokumentování nehody předali událost k dalšímu řešení Policii ČR.

Silnice je v místě nehody průjezdná prozatím kyvadlově v jednom pruhu, plně bude provoz v místě nehody obnoven po odtažení havarovaných vozidel.

mjr. Mgr. Ondřej Sezima
HZS Královéhradec­kého kraje

Sdílet