Pondělí 2. srpna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči ve Zlínském kraji stále odstraňují následky silného větru

Ani druhý sváteční den nepřinesl hasičům a území Zlínského kraje klid. Silný vítr nadále komplikoval život občanů především na Vsetínsku, kde jednotky hasičů zasahovaly celkem u 28 událostí. Klidnější situace byla na Zlínsku, kde byly jednotky vyslány k 11 událostem. Na Uherskohradišťsku a Kroměřížsku zasahovali hasiči celkem u 6 událostí.

Mimo odstraňování větví a stromů popadaných na komunikace, řešili hasiči také pády stromů na elektrické vedení, utržené nebo narušené pláště střešních konstrukcí, ale i zničené sloupy veřejného osvětlení a značení.

V několika případech narazily jednotky při cestě na místo hlášené události na další popadané stromy a větve, které postupně museli také odstranit.

Mezi složitější události včerejšího dne patřil zásah na místě utržené střechy objektu ubytovny ve Valašském Meziříčí – Bynině, kde mimo jednotky profesionálních hasičů zasahovali i hasiči dobrovolné jednotky obce Poličná. Na místo zásahu musela být povolána i výšková technika profesionálních hasičů.

Ve Zlíně – Malenovicích odstraňovali následky pádu stromu na vedení vysokého napětí spolu s hasiči profesionální jednotky Otrokovice i pracovníci energetické společnosti s vlastní automobilní plošinou.

V podvečerních hodinách musela být zase v Holešově nasazena i skupina lezců profesionálních hasičů stanice Kroměříž, která provedla zajištění narušené plechové krytiny jednoho z objektů na ulici Palackého v centru města.

Situace v kraji se stále nezklidnila. Hasiči zasahovali i v průběhu celé noci ze včerejšího na dnešní den.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet