Sobota 23. června 2018, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK

Během dnešního odpoledne vítr na území Zlínského kraje postupně ustával, i tak mají za sebou hasiči 111 zásahů

. I přesto jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly od ranních hodin u téměř dvaceti událostí, a to především na Vsetínsku. Jednalo se o odstraňování spadlých stromů a větví na komunikace a dráty elektrického vedení nebo utržené části střešních krytin.

V porovnání s předchozími roky byly letošní Vánoce pro hasiče na území Zlínského kraje opravdu perné. Zatímco v roce 2011 zasahovali hasiči celkem u 19 událostí, v roce 2012 u 22 událostí, tak letos dosáhl počet výjezdů čísla 111. A to poslední sváteční den ještě neskončil.

Letošní svátky potrápil občany a hasiče silný vítr, který zasáhl celé území kraje, a to především část Vsetínska. Z uvedeného celkového počtu 111 zásahů souviselo s extrémním větrným počasím 93 událostí. Popadané stromy a větve blokovaly komunikace a chodníky nebo na několika místech přerušily elektrické a telefonní vedení. Na Valašskomeziříčsku silný vítr poškodil i několik střech objektů. Ojedinělé případy řešili hasiči i na Kroměřížsku a Zlínsku.

Mimo jedné osoby, kterou na Štědrý den v Rožnově pod Radhoštěm zranily padající větve, se všechny události obešly bez dalších zranění občanů nebo zasahujících hasičů.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner JB Transformatoren 970x150