Středa 29. listopadu 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tragická nehoda u Uherského Brodu

Dne 28. 5. 2007 ve 14:37 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po těžké havárii osobního auta u Uherského Brodu. Na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů z Uherského Brodu a Luhačovic se dvěma zásahovými vozy.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mezi Uherským Brodem, částí Újezdec a obcí Polichno došlo k tragické havárii osobního auta zn. Opel Astra Combi.

Řidič po průjezdu zatáčkou a smyku vyletěl ze silnice, kde bočně narazil do kmene vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění řidiče, kterého nezachránil ani speciální aktivovaný boční airbag vozu. Osmačtyřicetiletý muž svým zraněním na místě podlehl a nebylo v silách záchranářů přivést ho zpět k životu.

Zranění utrpěli i jeho dva spolujezdci na předním a zadním sedadle. Hasiči je museli z vraku auta vystříhat speciální hydraulickou technikou. Po odstřižení sloupků a odstranění dveří byli oba zranění vytaženi ven a předáni do péče Zdravotnické záchranné služby. Ta je po prvotním ošetření na místě odvezla do nemocnic v Uherském Hradišti a Zlíně.

Po zadokumentování dopravní nehody policií museli hasiči z vozu náročně vystříhat tělo mrtvého řidiče, který zůstal zaklíněn. Hasiči nejdříve odstřihli střechu auta a následovalo postupné rozpínání a rozstřihávání zdemolovaného boku vozu. Asi po patnácti minutách bylo tělo uvolněno a vytaženo ven.

Po dobu zásahu složek Integrovaného záchranného systému byla silnice mezi Uherským Brodem a Luhačovicemi zcela uzavřena pro veškerou dopravu. Kyvadlově se ji podařilo uvolnit asi po devadesáti minutách. Na obou stranách se tvořily kolony vozidel hromadné přepravy osob, která tou dobou nahrazovala i železniční přepravu, a také kamionů. Provoz byl plně obnoven až po sedmnácté hodině.

Hasiči pomohli s vytažením vraku vozu zpět na silnici a na odtahový vůz. Vrak byl zajištěn proti případnému vzniku požáru a úniku provozních kapalin.

mjr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-wap-
Sdílet