Sobota 21. července 2018, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner JB Transformatoren 970x150

Dvě dopravní nehody osobáků

První z nich se stala v sobotu, 16.6.2007, u obce Mořina, druhá se stala v pondělí, 18.6.2007, u obce Karlík ve Středočeském kraji. U sobotní nehody se projevilo špatné rozdělení územní působnosti složek hasičů a záchranné služby.

V sobotu 16.6.2007 v od­poledních hodinách došlo mezi obcemi Mořina a Kuchař k havárii osobního vozu, který zde v zatáčce v místě zvaném u tunýlku dostal smyk a bočně narazil do stromu. Spolujezdec po nárazu utrpěl zlomeninu žeber a po vyproštění byl převezen do nemocnice v Berouně. Před příjezdem HZS Beroun a ZZS Beroun poskytla první pomoc posádka ZZS Trans Hospital, která projížděla v době nehody okolo. Přestože na místo události je to ze Řevnic cca 7–8 min. jízdy jak pro ZZS tak HZS, byly kontaktovány posádky těchto složek až z Berouna.


V pondělí 18.6.2007 v od­poledních hodinách na silnici mezi obcí Karlík a Dolní Roblín došlo ke střetu dvou osobních vozů. Na místě spolu s hasiči a policií zasahovala posádka RLP Trans Hospital Řevnice. Posádka záchranné služby ošetřila jednoho pacienta a ten byl poté převezen do nemocnice v Motole.

Info a foto: ZZS Trans Hospital

-wap-
Sdílet
Banner recyklujte s hasici 970 OK