Pátek 1. prosince 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Oheň způsobil milionovou škodu

Čtyři jednotky hasičů vyjížděly dnes v noci k požáru kůlny a domu v rekreační oblasti v Rozdrojovicích na Brněnsku. Požár byl ohlášen ve 2:52 hodin a operační středisko HZS na místo vyslalo profesionální jednotky hasičů ze stanic na Brněnské přehradě a v Bauerově ulici.

Vyjely i jednotky dobrovolných hasičů z Brna-Komína a Kuřimi. Při jejich příjezdu byla v plamenech celá dřevěná kůlna a oheň se rozšiřoval také na sousední obytný dům. Hasiči, zasahující v dýchacích přístrojích, proti plamenům nasadili tři vodní proudy a k jejich zásobování zřídili kyvadlovou dopravu vody od nejbližšího zdroje v obci. Požár se podařilo dostat pod kontrolu ve 3:52 hodin, dohašování, při němž bylo nutné rozebírat a dohašovat dřevěnou konstrukci plechové střechy, hasiči ukončili v 5:43 hodin. Dřevěná kůlna zcela shořela, silně poškozen je také sousední rodinný dvoupodlažní dům s obytným podkrovím, přestavěný z rekreační chaty. Při požáru nebyl nikdo zraněn, škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 1,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je dosud v šetření, zjištěné poznatky však nasvědčují, že oheň způsobila nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm v dřevěné kůlně.

Zcela zničené zůstalo po ranním požáru osobní vozidlo Škoda Felicia Combi v Prosiměřicích na Znojemsku. Řidič auta po příjezdu k jednomu z domů v obci zjistil, že z prostoru pod přístrojovou deskou vychází kouř. Při pokusu odpojit baterii začalo auto hořet a oheň se rozšířil na celé vozidlo. Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen v 5:07 hodin a na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice ve Znojmě. Ti oheň lokalizovali v 5:22 hodin a likvidovali za dalších 12 minut. Auto vyrobené v roce 1995 požár zničil, žár a zplodiny hoření poškodily také okno a stěnu sousedního domu. Příčina vzniku požáru je v šetření, s velkou pravděpodobností se však mohlo jednat o technickou závadu na elektroinstalaci. Škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 100 tisíc korun.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

-wap-
Sdílet