Pátek 20. července 2018, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner agro OK

Smutná zpráva z HZS kraje Vysočina

V pátek 22. června 2007 náhle ve věku nedožitých 26 let zemřel hasič strojní služby nstržm. Petr Polívka. Rodina, příbuzní, hasiči i kamarádi utrpěli velkou ztrátu blízkého člověka.

Petr se narodil 17. 8. 1981 v Holešově. Po základní škole studoval Střední odborné učiliště – obor mechanik strojů a zařízení v Chotěboři. Po ukončení studia nastoupil na vojenskou službu do Lipníka nad Bečvou, ale díky své snaze, zájmu a fyzické kondici byl vybrán a převelen k elitní jednotce rychlého nasazení do Havlíčkova Brodu. Po vojně krátce pracoval u jedné z firem v Chotěboři.

Vzhledem ke své profesi i k e svým vynikajícím fyzickým předpokladům byl vybrán do Hasičského záchranného sboru. Nastoupil dne 8.8.2002 na územní odbor Havlíčkův Brod.

Zpočátku byl zařazen jako hasič. Brzy po příchodu absolvoval nástupní odborný výcvik a začal působit na stanici v Chotěboři. Díky svému zájmu o techniku a díky vystudovanému oboru byl vybrán jako hasič strojník a v listopadu 2003 absolvoval strojnický kurz. Své znalosti a dovednosti dokázal velmi dobře používat v praxi.

Po celou dobu svého působení u hasičů byl členem soutěžního družstva v požárním sportu a svými velmi dobrými výkony pomáhal reprezentovat okres Havlíčkův Brod i „hasičinu“ vůbec.

Miloval motorkařinu a vše co s ní souvisí. Sám si silnou motorku pořídil a stala se společně s prací u hasičů jeho velkým koníčkem.

Petr měl své povolání rád a byl na něj i náležitě hrdý. K řadě věcí, které jsme na něm měli rádi i obdivovali, patří jeho vlastnosti – obětavost, spolehlivost, pracovitost a ochota vždy pomoci. Vážil si lidského života a zdraví a dokázal to u řady zásahů, ke kterým byl s jednotkou vyslán.

Litujeme velmi bolestné ztráty. Odešel člověk, který svoji práci vykonával srdcem.

HZS kraje Vysočina
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK