Sobota 10. dubna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči z pelhřimovské nemocnice nasbírali 990 kilogramů víček od PET lahví, dětem pak koupili hračku

Členové Sboru dobrovolných hasičů Nemocnice Pelhřimov celý rok sbírali víčka od PET lahví, v areálu nemocnice zřídili 44 sběrných míst a spoustu víček nasbírali také senioři, školáci nebo pracovní kolektivy. Výsledkem bylo 990 kilogramů víček, za která teď mají malí pacienti na dětském oddělení nemocnice novou hračku.

Víčka hasiči odvezli do Brna a prodali. K utrženým 6 660 korunám sbor přidal ještě dvě tisícovky a koupil takzvané blokmoduly, které si na dětském oddělení vybrali. Děti z nich mohou sestavovat různé struktury a prolézačky.

Děti už si samy najdou využití. Jsou to věci, které obvykle doma nemají, a vidím, že jsou tady takové hračky ve velké oblibě. Jsem hrozně rád, že jste na nás mysleli a že díky vám můžeme hernu obohatit a našim pacientům vylepšit podmínky zdejšího pobytu.

pronesl slova díků primář dětského oddělení Stanislav Houštěk

Největším přispěvatelem byl Domov pro seniory Pelhřimov a Základní škola Hořepník, ti nosili víčka v bramborových pytlích. Dále se zapojily také pelhřimovské mateřské školky U Stínadel, Osvobození, Pražská nebo školka v Nové Cerekvi a dobrovolní hasiči z Černovic.


Lidé se stále ozývají, že pro nás mají další víčka, jenže naše sbírka byla plánovaná jenom na rok. Kdo ale víčka přinese, nemusí mít strach, že se ztratí. Stále mohou přispět například do některé ze sbírek na nemocné děti, jedna probíhá na gynekologii.

pokračoval Petr Adam o tom, že z nemocnice nádobky na víčka nezmizely

Jak dále prozradil, v průběhu sbírky hasiči zjistili také jednu zajímavou věc, totiž že červená nebo růžová víčka jsou více ceněná, a to až o dvě koruny za kilogram.

Několik pytlů červených víček vytřídily děti z dětského oddělení. Z celkového objemu jich bylo asi 150 kilo.

Za uskutečnění sbírky patří poděkování i vedení nemocnice v Pelhřimově. Jmenovitě panu řediteli nemocnice, který nám povolil sběr po celém špitále a umožnil, že jsme mohli víčka do Brna dovézt. Odkupující firma by si pro ně mohla sice přijet, ale dostali bychom o to méně peněz. A doufáme, že až přijdeme s novým nápadem, setká se se stejnou podporou.

uzavřel Petr Adam

Sdílet