Středa 29. listopadu 2023, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Další těžká nehoda na Rakovnicku

Jen pár dní uplynulo od tragické dopravní nehody na rychlostní komunikaci R6 Praha – Karlovy Vary u obce Řevničov na Rakovnicku. Z dosud neznámých příčin vjela řidička osobního automobilu do protisměru a střetla se čelně s nákladním vozem.

Jednotka HZS Středočeského kraje ÚO Kladno stanice č. 3 Stochov vyjela včera 12. července ve 13:40 k těžké dopravní nehodě s vyproštěním na rychlostní silnici R6 Praha – Karlovy Vary mezi obce Nové Strašecí a Řevničov. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno průzkumem zasahujících hasičů, že se čelně střetl osobní a nákladní automobil.

Řidička Škody Octavia z dosud neznámých příčin vjela do protisměru, kde se čelně střetla s nákladním automobilem značky Daewoo Avia, ten ji vytlačil z vozovky do příkopu a osobní automobil zůstal zaklíněn s řidičkou pod nákladním vozidlem.

Silnici mezi Řevničovem a Novým Strašecím byla po dobu čtyř hodin uzavřena. Na místě zasahovala také těžká vyprošťovací technika AD 28 – T 815 z hasičské stanice Rakovník. Ten pomocí ramene vyzvedl nákladní automobil zpět na vozovku a uvolnil osobní automobil, který ztěžoval práci hasičům při vyprošťování zesnulé osoby. Jednotka hasičů pomocí hydraulické vyprošťovací soupravy vyprostila tělo ženy.

Hasiči provedli protipožární opatření společně s dekontaminací půdy, do které vytekl olej z havarovaných vozidel. Odpojili akumulátory a provedli úklid vozovky.

Jednalo se již o druhou tragickou dopravní nehodu během týdne na tomto úseku v rozhraní několika desítek metrů, při kterých zemřel člověk. Vždy se jednalo o čelní střet.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS včetně:

Hasičský záchranný sbor SčK. (stanice Stochov, Rakovník)
Zdravotnická záchranná služba Rakovník
Policie ČR Rakovník
HZS SčK. OD ZPP (fotodokumentace)
Dopravní Policie ČR Rakovník
Kriminální Policie ČR Rakovník
Městská policie Nové Strašecí
Odtahová služba Kladno
Pohřební služba Rakovník
Technické služby Kladno

-wej-
Sdílet