Pátek 7. srpna 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK

Požár dodávkového vozidla na rychlostní komunikaci R35 u Velkého Újezdu

K pomoci při likvidaci požáru dodávkového vozidla typu valník s oplachtováním vyjížděly v pondělí 24.2.2014 krátce po šestnácté hodině čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů. Ve směru od Ostravy na Olomouc v úseku 290 km došlo k zahoření vozidla od motorové části. Profesionální hasiče ze stanice Lipník nad Bečvou postupně doplnili dobrovolní hasiči Velká Bystřice, Velký Újezd a Doloplazy.

Plameny po chvíli zcela poničily dodávku, včetně převáženého materiálu a způsobily tak škody v částce zhruba 200 tis korun. Hasiči je v rychlosti dostali pod kontrolu a pokračovali v dohašování a ochlazování. Vozidlo bylo následně odtaženo na krajnici a jednotky se navrátily zpět na své základny. Tím pomoc hasičů neskončila, po zhruba hodině na žádost Policie ČR byla přivolána jednotka profesionálů z Lipníku nad Bečvou zpět, hasiči dohasili menší skryté ohnisko na převáženém nákladu.

Požár způsobil po technické závadě v motorové části škodu v částce 200 tis korun, vše se obešlo bez zranění. Místo události zde zabezpečovala Policie ČR.

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Proudnice C52