Neděle 3. prosince 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár trávy u Mokré

Požár strniště i ještě neposečeného obilí na poli nedaleko Mokré u Soběslavi byl příčinou výjezdu jednotky SDH Veselí nad Lužnicí v pondělí 23. 7. 2007 odpoledne.

Jednalo se o požár strniště na ploše cca 2 ha a neposečeného ječmene cca 1 ha. Po příjezdu na místo zásahu zde již zasahovala jednotka HZS Soběslav s CAS-32 Tatra 815 a požár byl již lokalizován. Jednotka HZS Soběslav odjela načerpat vodu do cisterny. Na rozkaz VZ naše jednotka natáhla jedno vedení C a zároveň pomocí jednoho proudu z otočné proudnice likvidovala doutnající ohniska. Po likvidaci těchto ohnisek ještě přejela naše jednotka ke skládce doutnajících vyvrácených pařezů, kde doutnání likvidovala pomocí vysokotlaké vody. Po likvidaci se naše jednotka na rozkaz VZ vrátila na základnu společně s jednotkou HZS Soběslav.

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 14:43, výjezd jednotky 14:50, návrat na základnu 16:37, zasahovalo 5 členů zásahové jednotky.

Stanislav Kaisler
velitel družstva JSDH Veselí nad Lužnicí
http://sdh-veseli.hyperlink.cz

-wej-
Sdílet