Neděle 3. prosince 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár lokomotivy ve Zlíně

Dne 14. 8. 2007 v 09:21 hod. byli hasiči informováni o požáru lokomotivy ve stanici Zlín.Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami, jednotka hasičů z povolání města Zlína a jednotka profesionálních hasičů podniku ČD z Přerova.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na železničním nádraží ve Zlíně došlo k požáru diesel lokomotivy nákladního vlaku.

Nákladní vlaková souprava zastavovala ve stanici Zlín-střed, aby uvolnila trať pro průjezd osobního vlaku z Vizovic. Po zastavení soupravy se vnitřek lokomotivy zahalil kouřem z požáru. Strojvedoucí okamžitě vypnul veškerá elektrická zařízení a k hašení požáru v motorovém prostoru použil dva ruční hasicí přístroje. Svou rychlou reakcí zabránil rozšíření požáru a ochránil majetek drah.

Požár zpozorovali i zaměstnanci stanice, okamžitě přiběhli na pomoc s dalšími ručními hasicími přístroji a zavolali na pomoc hasiče.

Po příjezdu hasičů bylo k lokomotivě nataženo vysokotlaké vodní vedení a místo požáru bylo postupně dohašeno a ochlazováno. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Vyšetřovatel hasičů ze Zlína si místo požáru prohlédl. Strojvedoucí uvedl, že došlo k technické závadě na přívodu paliva k motoru a následnému požáru na jeho horkých částech. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 20 000 Kč. Rychlým zásahem strojvedoucího byly uchráněny další vysoké hodnoty majetku a lokomotivy.

mjr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-wej-
Sdílet