Neděle 3. prosince 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Firefighters challenge 2007

Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Ludgeřovic na Opavsku(MSK) pořádá další ročník ludgeřovického železného hasiče. Dvojice hasičů bude muset opět nasadit veškerou svou vytrvalost, aby zvládla nástrahy trati, na níž budou simulovány úkony spojené s zásahovou činností.

Místo konání: Ludgeřovice, areál ZŠ
Datum akce : 25. srpen 2007
Start první dvojice: 16 hod.
Startovné: 50 Kč/dvojice

Letošní ročník sebou přináší řadu změn. Především čas bude měřen elektronicky. Dvojice, která již soutěž běžela, má smůlu. Trať se opět změnila a s ní i překážky. Opět to tedy bude pro všechny nové a stejné. Soutěžit mohou členové všech druhů JPO, kategorie je jednotná pro všechny zúčastněné. Tak jako loni se soutěží bez dýchací techniky. Dvojice je oděna do zásahových obleků, bot, přilby a rukavic. Nejsou tedy povoleny dresy, PS 2 oděvy a podobně. Na trati se dvojice musí vypořádat například se zavodněnými „B“ proudy, transportem figuríny, nebo smotáním „B“ hadic na jednoducho. Zajímavý bude letos určitě také transport pneumatiky nákladního vozu údery kladivem. Celkově se domnívám, že právě nadcházející ročník bude zaměřen více na sílu. Viz ostatně poslední překážka trati – bariéra 2×2 m. Na tuto překážku budou borci určitě naskakovat s vypětím posledních sil.

Pokud Vás tato recenze oslovila, popřípadě to k nám nemáte příliš daleko, neváhejte a navštivte hasičské klání, ať už jako diváci, či soutěžící. Hudba, jídlo a pití návštěvníkům, zdravotní služba a jiné potřebné pro všechny zúčastněné zajistí samozřejmě organizátoři akce.

Motto letošního ročníku: Nikdy nepůjdeš sám…
Plakát akce : zde.
Sestřih záběru loňského ročníku zde : www.youtube.com
Více informací a kontakty : hasici-ludgerovice.wz.cz


David Lange
Tiskový mluvčí SDH Ludgeřovice

-wap-
Sdílet