Pátek 22. září 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

IRON FIREMAN 2007 – žena na startovní listině a Těžkej Pokondr

Nejtěžší hasičká soutěž podle vzoru TFA se bude opět konat na Praze 4-Pankrác u budovy CITY Empiria 22. září 2007 (od 10:00 do 18:00 hodin).KAŽDÝ HASIČ, KTERÝ NA AKCI PŘIJDE, DOSTANE SAMOLEPKU NA AUTO ZDARMAJeště se můžete přihlásit jako závodník !!!

Již po páté se utkají ti nejlepší hasiči z Česka, Slovenska a letos i Německa,
Rakouska, Polska a Velké Británie o pohár v nejtěžší hasičské soutěži v Evropě.

IRON FIREMAN® je soutěž, kterou chtějí hasiči představit veřejnosti svou náročnou práci. Tři disciplíny spojené za sebou bez přestávky a v plné výstroji jako při ostrém zásahu, taková je nejtěžší soutěž hasičů v Evropě.

První část soutěže spočívá v roztažení hadic na vzdálenost 50m, pak hasič přichází k hammerboxu, kde provede 60 úderů 7kg palicí, dále pokračuje přeskokem přes bariéru, přenesením 2× 20kg barelů na 50m a přenesením 80kg figuríny na vzdálenost 20metrů. Poslední a nejnáročnější disciplínou je výstup do 26.patra budovy CITY EMPIRIA.
Všechny disciplíny se absolvují bez přestávky a v plné výstroji.

Letošní ročník bude i výzvou pro Alexandru Princovou, pátou nejlepší závodnicí v ženském víceboji. Tato žena absolvuje celou soutěž stejně jako hasiči, tedy v plné výzbroji a bez jakýchkoliv úlev.

Jako doprovodný program je připravena ukázka lezeckého výcviku pražských hasičů, kteří kolem 14:00 hodiny provedou rychlostní slanění ze střechy budovy CITY EMPIRIA. Pro děti je připravena soutěž v kreslení a dopravní hřiště s možností získat dětský řidičský průkaz, nafukovací hrad, sedmimílové boty a cukrová vata ZDARMA. Návštěvníci si budou moci prohlédnou hasičskou a policejní techniku, své psy přivedou kynologové Městské policie hl.m.Prahy a diváci si také mohou vyzkoušet jednu z disciplín IRON FIREMAN®.

Od 15:00 hodin vystoupí skupina Těžkej Pokondr.

Soutěž IRON FIREMAN® je uspořádána na počest hasičů, kteří zahynuli při
teroristických útocích na WTC v New Yorku. Záštitu nad soutěží převzal ředitel
pražských hasičů plk. Bc. Dalibor Gosman.

Soutěž moderuje Vítek Havliš

IRON FIREMAN® je registrovaná ochranná známka.

Informace k soutěži nebo přihlášky do soutěže (zatím jako náhradníci) zasílejte na martin.kavka@pozary.cz


Startovní listina je sestavena na základě účasti českých závodníků na podobných soutěžích v celé Evropě.
Závodníky eviduje Zdeněk Koutník, email: koutnik.z@seznam.cz
Sdílet