Pondělí 4. prosince 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

140. výročí SDH Český Dub

Dne 8. září 2007 oslavil Sbor dobrovolných hasičů v Českém Dubě 140 let svého trvání. Slavnosti se konaly v prostranství hasičské zbrojnice v Českém Dubě.

Ve 13.00 hodin proběhlo přivítání pozvaných okolních sborů a hostů včetně německých hasičů z Markersdorfu, se kterými už náš sbor spolupracuje řadu let. Následoval slavnostní průvod městem od hasičské zbrojnice na českodubské náměstí, kde proběhlo předání medailí zasloužilým členům a rovněž poděkování všem členům za jejich činnost. Poté se průvod vrátil zpět k hasičské zbrojnici a začala volná zábava spojená s programem oslav. Návštěvníci mohli mimo jiné vidět ukázku požárního útoku mladých hasičů, ukázku vyproštění zraněné osoby z havarovaného automobilu nebo si mohli prohlédnout hasičskou techniku od historie až do současnosti. K vidění byla také připravena galerie sboru, ve které byly vyobrazeny důležité události ve vývoji našeho sboru. Pobavit se diváci mohli také s imitátorem panem Matouškem. Celým odpolednem až do pozdních večerních hodin nás doprovázela hudební skupina Nonstop. I přes nevlídné počasí se slavnosti vydařily a přišlo se pobavit mnoho lidí.

Info: SDH Český Dub

-wej-
Sdílet