Pondělí 19. března 2018, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner JB Transformatoren 970x150

Hasiči zachránili majetek za miliony

Dnes, 4. října 2007, krátce před půl čtvrtou ráno přijalo operační středisko HZS LK ohlášení požáru budovy výrobny obalů DEWER v Lipové ulici v části Arnultovice Nového Boru. Operační důstojník na místo požáru vyslal dobrovolné hasiče z Nového Boru, kteří si po zjištění situace vyžádali další posilové jednotky

profesionálních hasičů z České Lípy a dobrovolných kolegů ze Cvikova, Kamenického Šenova, Staré Lípy a Skalice u České Lípy celkem se sedmi cisternovými vozy.
Požár vznikl v budově sloužící jako sklad kartonáže a hrozilo i rozšíření na vedle stojící firmu. Již při příjezdu hasičů se přízemní objekt nacházel mezi II. a III. fází hoření a ohněm byla zasažena střešní konstrukce, vnitřní zařízení a materiál kartonážky. Hasiči v dýchací technice nasadili k hašení šest vodní proudů „C“. Soustředili se především na ochranu vedlejšího objektu vodními proudy. Spadlou střešní konstrukci bylo třeba rozebrat a dohasit skrytá ohniska požáru. Hasební vodu čerpali hasiči z nadzemního hydrantu v ulici Lipová. Požár se podařilo zcela uhasit až kolem osmé hodiny ranní.
Příčina vzniku požáru je v šetření. K vyšetřování byl přizván policejní specialista z oboru elektro, který pátrá po závadách na elektroinstalaci. Zítra bude na místo požáru povolán i policejní pes, který bude na místě vyhledávat možné akceleranty hoření, jako je benzin a další hořlaviny. Podle předběžných odhadů se bude přímá škoda pohybovat kolem 6ti milionů korun. Skutečnou výši upřesní až majitelka firmy, která není momentálně na místě.
Včasným a skvěle vedeným zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření ohně střešní konstrukcí na vedle stojící budovu, která slouží jako malírna skla. Pokud by došlo k požáru i v této budově, byly by škody na skleněných výrobcích, pecích i vybavení o několik milionů větší.

Tramvaj se střetla s osobním vozem
Ke střetu tramvaje s osobním vozem došlo dnes, 4. října 2007, krátce před půl jedenáctou dopoledne. Nehoda se udála v centru Liberce na ulici Hanychovská poblíž viaduktu. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z požární stanice Liberec, kteří na místě našli řidiče osobního vozu, který byl již z vozu venku a neutrpěl žádné zranění. Auto zůstalo zaklíněno pod vozem tramvaje. K vyproštění vozu byla povolána další posilová jednotky HZS podniku České dráhy a.s. stanice Liberec.

por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje

-kuw-
Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK