Pátek 22. června 2018, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Recyklujte s hasiči

Požár cisterny převážející mléko

K požáru automobilní cisterny Volvo, převážející mléko, u obce Míšov vyjížděli dnes (24.10.2007) po osmé hodině ranní profesionální hasiči z Rokycan a dobrovolní hasiči z Blovic.

Požár hasiči dvěma vysokotlakými proudy vody lokalizovali asi po 30 minutách a zlikvidovali po necelé hodině. Událost se obešla bez zranění osob. Řidič vozidla si zajistil přečerpání mléka a odtah vozidla. Jednalo se o požár motorového prostoru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada.

Technická pomoc

Dnes (24.10.2007) po sedmé hodině ranní likvidovali padlý strom přes vozovku u obce Petrovice u Sušice, části Maršovice, profesionálové ze Sušice. To byl zatím poslední výjezd k padlému stromu na Klatovsku.

Požáry

K požáru přívěsného kompresoru ve zkušebně firmy AIR Power, s.r.o. v Plzeňské ulici v Chrástu dnes (24.10.2007) po osmé hodině ranní vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Pobřežní a dobrovolní hasiči z Chrástu. Zaměstnanci firmy se požár snažili uhasit před příjezdem hasičů. Hasiči kompresor dohasili a ochlazovali. Požár byl lokalizován po pár minutách a zlikvidován asi po 30 minutách. Škoda byla předběžně vyčíslena na 450 tisíc korun. Příčinou požáru byla pravděpodobně technická závada na kompresoru – prasklá hadice hydrauliky.
K požáru rodinného domu o rozměru 8 × 20 metrů vedle bývalé mlýnice v obci Rabí vyjížděli dnes (24.10.2007) po desáté hodině dopoledne profesionální hasiči z Horažďovic a Sušice a dobrovolní hasiči z Rabí, Žichovic a Sušice. Na místě tak bylo šest cisteren. Jednalo se o požár v půdním prostoru domu. V první fázi hasiči nasadili jeden ,,C“ a jeden vysokotlaký proud vody, postupně byly nasazena až čtyři ,,C“ proudy vody a jeden vysokotlaký proud vody. Během zásahu museli hasiči zasahující v dýchací technice z objektu vynášet tři deseti a pětadvaceti kilové PB lahve. Požár hasiči lokalizovali po 40 minutách a zlikvidovali asi po třech hodinách. Vynášeli z domu také nábytek a osobní věci a rozebírali konstrukce. Na místě na dohlídce zůstali místní dobrovolní hasiči. Při požáru utrpěla majitelka domu popáleninu dlaně levé ruky a k události musela i ZZS. Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Příčinou požáru byla patrně nedbalost – zapomenutá hořící cigareta.
Požár hasiči dvěma vysokotlakými proudy vody lokalizovali asi po 30 minutách a zlikvidovali po necelé hodině. Událost se obešla bez zranění osob. Řidič vozidla si zajistil přečerpání mléka a odtah vozidla. Jednalo se o požár motorového prostoru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada.

Dopravní nehody

K dopravní nehodě, osobnímu automobilu v rybníku, v obci Vysoká Libyně vyjížděli dnes (24.10.2007) po osmé hodině ranní profesionální hasiči ze stanice Plasy. Ve vozidle cestoval muž a žena. Při nehodě neutrpěli žádné zranění a v době příjezdu hasičů byli na břehu. Po osušení je do své péče převzal obecní úřad. Na místo k vyzdvižení vozidla musel být přivolán automobilní jeřáb ze stanice Plzeň – Košutka. Majitel vozidla hasičům podepsal papír, že si je vědom, že při vyprošťování vozidla by mohlo dojít k jeho poškození. Hasiči za pomoci člunu uvázali vozidlo na lana a v 10.22 hodin se ho podařilo vyprostit. Během vyprošťování nedošlo k úniku provozních kapalin.

Únik nebezpečných látek

K úniku provozních kapalin po dopravní nehodě, srážce autobusu ČSAD Plzeň a osobního automobilu Škoda 120, v obci Břasy, ve směru na Radnice, vyjížděli dnes (24.10.2007) po poledni profesionální hasiči z Radnic. Hasiči zajistili místo nehody, odpojili u osobního automobilu akumulátor, sorbentem zlikvidovali únik provozních kapalin z tohoto vozidla a odtáhli ho mimo vozovku.


Tiskový mluvčí HZS
Plzeňského kraje
por. František Vaško

-wej-
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK